pompy ciepła

Pompy ciepła

Ciepło, bezpieczeństwo i wygoda, które gwarantuje pompa ciepła jest doceniane przez coraz większe grono społeczeństwa. Niewątpliwą zaletą pomp ciepła jest również niskie zużycie energii i wysoka wydajność. Coraz częściej się dzieje tak, że pompy ciepła są zamiennikiem tradycyjnego źródła ciepła, którym są kotły grzewcze. W nowobudowanych obiektach potrafią one pokryć całkowite potrzeby cieplne, natomiast w obiektach modernizowanych istnieją w tzw. układzie hybrydowym. Pompy ciepła oferowane przez nas, pracują zależnie od potrzeb, a ich praca jest bardzo cicha. Pompa ciepła to najbardziej efektywne grzewcze urządzenie, które wykorzystuje energię odnawialną – wodę, powietrze lub grunt.

Pompa ciepła powietrze – woda

Źródłem dolnym tego rodzaju pomp jest ciepło z powietrza. Dowyprodukowania energii cieplnej, pompa ciepła powietrze – woda wykorzystuje całe ciepło, które zostało zgromadzone w powietrzu, a dalej przekazuje je do instalacji grzewczej w budynku, czyli górnego źródła. Pomimo niższej efektywności w stosunku do pomp ciepła gruntowych, są bardzo popularne wśród klientów, potrafią pracować w temperaturze -25°C w monoenergetycznym trybie, a dodatkowo, koszt montażu takiej pompy jest znacznie niższy. Technologia tych pomp bazuje na dwóch rodzajach SPLIT i MONOBLOK.

Pompa ciepła gruntowa

Dolnym źródłem ciepła w tego rodzaju pompach jest ciepło, pochodzące z gruntu. Pompa ciepła gruntowa do produkcji energii czerpie zyski z ziemi i przekazuje ją do instalacji grzewczej budynku, czyli do tzw. górnego źródła. Dolne źródło zazwyczaj wykonywane jest w postaci wymiennika poziomego lub odwiertów pionowych. Zestawiając ze sobą pompy powietrzne, pompy gruntowe posiadają wyższe COP. Biorąc pod uwagę wysokie koszta realizacji dolnego źródła, pompy ciepła gruntowe mają mniejszą popularność, niż pompy ciepła powietrze – woda

Pompa ciepła powietrze – powietrze

Zaletą tej pompy jest podniesienie temperatury powietrza w pomieszczeniu w bardzo krótkim czasie. Pompy te świetnie sprawdzą się do ogrzewania: halmagazynowych, pomieszczeń biurowych, domków letniskowych, czyli tych wszystkich pomieszczeń, w których ogrzewanie nie odbywa się w sposób ciągły, ale jednocześnie potrzebne jest bardzo szybkie nagrzanie powietrza, znajdującego się wewnątrz.

Pozostała nasza oferta

Instalacje fotowoltaiczne

Finansowanie

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej